X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

İPTAL & İADE POLİTİKASI

Bu doküman, INTERNIC BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LTD.ŞTİ. ( bundan böyle INTERNIC  şeklinde anılacaktır) tarafından, sahip olduğu www.internic.com.tr alan adı üzerinden yapılan satışlarla ilgili iptal ve iade koşullarını içermektedir.
Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
internic.com.tr üzerinde satın alınan ürünler, hizmetlerin türlerine göre bu politikada belirtilen sürelerde iptal ve iade edilebilir ya da edilemez. İptal ve iade koşulları ilerleyen maddelerde belirtilmiştir.
Bu İade Politikası için sözleşme tarihi, geçerli ürün veya hizmet sözleşmesi uyarınca INTERNIC BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LTD.ŞTİ. tarafından işleme alınan bir ürün veya hizmetin satın alınma tarihi anlamına gelir.

 • Yazılım Ürünlerinde İptal/İade ve Cayma Hakkı;

  Tüketici hakları kanunu, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15. Madde'nin (ğ) bendinde (Bkz: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm) "Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler." belirtildiği üzere Müşteri, söz konusu yazılım ürününü satın alma işlemi sağladıktan sonra iptal/iade veya cayma hakkı kullanamaz. İptal/iade ve cayma işlemi yapılabilmesi için, yazılım üzerinde giderilemeyen bir mağduriyet olması esastır. Yazılımda olmayan herhangi bir özellik/nitelik veya ürünün üzerinde uzmanlık gerektiren düzenlemelerin, konusunda uzman olmayan kişilerce yapılamaması durumu, sorun ve kusurmuş gibi gösterilemez. Müşteri satın alma yapmadan önce, yazılımın kendisi için uygun olup olmadığını baştan uca incelemek ve gerektiği taktirde bilgi istemek ile yükümlüdür. Müşteri bunu kabul ve taahhüt eder.
 • Yazılım Ürünlerinde Lisans Değiştirme;

  Yazılım ürünleri, müşterinin satın alma esnasında bizzat kendisinin beyan ettiği alan adına(domain adresi) lisanslanmaktadır. Müşteri, daha sonra sahip olduğu lisansın alan adını(domain adresini) bir defaya mahsus olmak kaydı ile ücretsiz olarak istediği zaman değiştirebilir. Bir defa değişim işlemi yaptıktan sonra tekrar lisans alan adını(domain adresini) değiştiremez. Müşteri bunu kabul ve taahhüt eder.
 • Yazılım Ürünlerinde Lisans Devir/Transfer;

  Müşteri, sahip olduğu yazılım lisansını istediği bir Codesta müşterisine devir/transfer etme hakkına sahiptir. Devir/transfer işleminden sonra, lisansı devir alan yeni müşterinin bir defaya mahsus olmak kaydı ile lisans alan adını(domain adresini) değiştirme hakkı mahfuzdur.
 • Kiralanan Yazılım Ürünleri;

  Aylık veya bir aydan fazla olacak şekilde dönemsel olarak kiralanan yazılım ürünlerinde, herhangi bir lisans bilgisi değişimi, lisans transferi/devri yapılamaz. Müşteri bunu kabul ve taahhüt eder.

Aşağıda belirtilen ürün/hizmetler ile ilgili firmamızdan kaynaklı herhangi bir sorun veya mağduriyet olmaması koşulu ile müşterinin cayma, iptal, değiştirme ve ücret iadesi isteme hakkı yoktur.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler iptal edilemez ve müşteri bu tür sözleşmelerde iade talep edemez. Bu kapsamdaki ürünler şu şekildedir.

 • Alan adları (kayıt ve yenileme)
 • Tüm üçüncü parti lisanslar
 • SSL ve güvenlik ürünleri
 • Sunucu ürünleri (özel iade koşullarına tabidir)
 • E-Ticaret Sitesi
 • Web Tasarım
 • Destek Ücretleri
 • Tasarım Ücretleri
 • Hosting' e bağlı Ek disk ve Trafik bedelleri

Ücret iadesi kapsamında ücret iadesi talep edilen ürün ve servislerde, müşterilere kampanya kapsamına hediye olarak sağlanan ve anında ifa edilen hizmet ve ürünlerin bedeli iade edilmez. 
Ücretsiz verilen hizmetlerin iade talebi doğrultusunda tahsilatı yapılır.

Müşteriler para iadelerini ödeme metoduna geri ödeme olarak ya da sanal karta bakiye yüklenerek alabilirler. İstenmesi durumunda Hesaplarına kredi olarak yüklenmektedir.

 

Top