X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
Türkiye (Türkçe) USD 0

Hoşgeldiniz

Lütfen Giriş Yapın

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıWebsite builderWebsitesi Kurma

Websitesi Kurma

Bu kılavuz, web sitesi oluşturucumuzu kullanarak nasıl Web Sitesi oluşturacağınız konusunda size yardımcı olacaktır.

 

Kontrol Paneline Giriş Yapın

 

Öncelikle Kontrol Panelinize giriş yapın (örneğin cPanel'in URL'si https://domain.com:2083 olacaktır). Bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki ekranüzerinde sol menüden Yeni Websitesi Oluştur butonuna basınız.

 

 

Yeni web siteniz için Protokol ve Etki Alanı seçin ve ardından yeni bir dizin ekleyin. Ardından, Site Başlığını ve yönetici e-postasını girmeniz gerekir. Yeni sitenizin dilini de seçebilirsiniz. Ve ardından Kaydet düğmesine tıklayın.

 

Web sitesi başarıyla eklendiğinde, yeni siteye giriş yapmanızı ve yeni site için istediğiniz temayı ayarlamanızı isteyen sayfayı göreceksiniz. Buradan Temanızı Seçin butonu ile bir sonraki adıma geçebilir ve tema seçiminizi yapabilirsiniz.

 

 

Şimdi web siteniz için bir tema seçmeniz gerekecek. Tema Arama Seçeneği aracılığıyla da bir Tema arayabilirsiniz. Tema ayrıntılarını kontrol edin. Web siteniz için uygun bir tema bulduğunuzda, temayı Web Sitesi Düzenlemeniz için varsayılan tema olarak ayarlamak üzere Seç düğmesine tıklayabilirsiniz.

 

Ayrıntılar seviyesinde, site ayrıntılarını doldurmanız gerekir, ayrıca sosyal medya URL'lerini de girebilirsiniz, tüm bu ayrıntılar seçtiğiniz temanın sahte ayrıntılarıyla değiştirilecektir. Tüm bu ayrıntıları doldurduktan sonra, son seviyeye geçmek için "Yüklemeye Devam Et" düğmesine tıklamanız gerekir.

 

 

Sitenizi başarılı şekilde kurdunuz. Aşağıdaki sayfayı gördüğünüzde kurulumu sorunsuz tamamlandığınız anlamaına gelir. Artık bir sonraki adım olarak sitenin yönetim ayarlarına giderek sitenizin içeriklerini oluşturmaya başlayabilirsiniz.

 

Yönlendirmeden sonra, web sitenizin Ana sayfasını Editör'ün düzenleme modunda göreceksiniz. Şimdi web sitenizin Ana sayfasını düzenlemeye başlayabilir ve ayrıca kapat düğmesini kullanarak Editörü kapatabilirsiniz. Kapat düğmesine tıkladıktan sonra Website Builder ana sayfaya yönlendirileceksiniz.

Editör sayfasında aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi sayfa ile alakalı detaylı bir çok ayarı yapabilir ve tasarımınızı kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Tüm düzenleme işlemleriniz bittikten sonra sağ üst bölümden Update butonuna basarak yaptığınız değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(80 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)
Copyright © 2024 INTERNIC® Tüm Hakları Saklıdır.
Top